brank ايران خودرو هيونداي قیمت خودرو

brank: ايران خودرو هيونداي قیمت خودرو بازار هرمزگان سایپا ایران خودرو

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی گروهی به بهانه قیمت ارز مردم را غارت می‌کنند

یک اقتصاددان گفت: گروهی به بهانه زیاد کردن قیمت ارز کالاها را گران می‌فروشند، در حالی که این غارت اموال مردم هست. به‌نظر من، مساله مهم بحرانی در کشور ما داخلی ا

گروهی به بهانه قیمت ارز مردم را غارت می‌کنند

گروهی به بهانه قیمت ارز مردم را غارت می کنند

عبارات مهم : اعتماد

یک اقتصاددان گفت: گروهی به بهانه زیاد کردن قیمت ارز کالاها را گران می فروشند، در حالی که این غارت اموال مردم هست. به نظر من، مساله مهم بحرانی در کشور ما داخلی است و نه خارجی.

به گزارش خبرآنلاین، حسین راغفر با بررسی عواملی که باعث کم کردن اعتماد عمومی بین مردم و حاکمیت شده است هست، با طرح چهار پیشنهاد جهت بازسازی اوضاع کنونی اظهار کرد: گام اول عفو عمومی هست؛ به جز کسانی که دستشان به خون و مال مردم آغشته هست، عفو عمومی داده شود که زمینه بازگشت اعتماد مردم به جامعه فراهم شود.

او افزود: راهکار دوم فراهم شدن فضای گفت و گوی عمومی هست، آیا هنگامی که اعتراضی از سوی گروهی صورت می گیرد، کسی توجه نمی کند؟ حتما منافع گروهی در میان هست. ما به یاد داریم اوایل انقلاب مرحوم شهید بهشتی محاکمه افرادی مثل کیانوری و طبری را علنی کرد و اعتقاد بود که مردم خودشان قضاوت کنند. این روش ها بود که اعتماد مردم را به حاکمان جلب کرده بود. راغفر با بیان اینکه زیاد کردن قیمت ارز نشان می دهد که توطئه ای در کار هست، گفت: سیستم در درون خود دچار تعارض است و همه به دنبال زدن هم هستند. متاسفانه امروز در شبکه های مجازی پر از دروغ است که تحقیر ملی را تقویت می کند. به نظر من، تعمدی در این هجمه همه جانبه است که تحقیر ملی را به مردم تزریق می کند. او اضافه کرد: در شرایطی که فشارهای خارجی در دنیا وجود دارد باید مردم را باورکنیم و به آنها اعتماد کنیم.

گروهی به بهانه قیمت ارز مردم را غارت می‌کنند

اگر توانستیم وقت های سرمایه گذاری در کشور را عوض کردن دهیم، همه کشور عزیزمان ایران سود می برند و ناامنی اقتصادی از بین می رود. حتما به دنبال آن افرادی می خواهند در کشور عزیزمان ایران سرمایه گذاری کنند که نتیجه آن کم کردن فشار غرب خواهد بود. این کارشناس اقتصاد سومین راهکار را کم کردن نابرابری ذکر کرد و گفت: سیاست دولت باید این باشد که از گروه های محروم حمایت کند. مردم باید بدانند که دولت از آنها حمایت می کند. حتما شورش بعدی، شورش پابرهنه هاست که قابل کنترل هم نیست. باید بر ظرفیت های داخلی تمرکز کرد تا غرب از خواسته اش کوتاه بیاید.

نان گروهی در تحریم هاست

یک اقتصاددان گفت: گروهی به بهانه زیاد کردن قیمت ارز کالاها را گران می‌فروشند، در حالی که این غارت اموال مردم هست. به‌نظر من، مساله مهم بحرانی در کشور ما داخلی ا

راغفر گفت: چهارمین راهکار بازگشت اعتماد عمومی مبارزه با فساد است.این امر ممکن نیست مگر اینکه براق سازی صورت بگیرد. استاد دانشگاه الزهرا عنوان کرد: امروز وقت تاریخی جهت بازسازی این رفتارها در داخل کشور پیش رو داریم. هیچ کجای دنیا اصلاحات از اوج صورت نمی گیرد، بلکه از طبقات پایین اجتماع شروع می شود.

او گفت: از امروز به بعد شاهد امواج توفنده تورم خواهیم بود. یکی از دلایل مهاجرت در کشور عزیزمان ایران به نظر من مسکن هست، چون جوان ایرانی می بیند با درآمدی که دارد هرگز نمی تواند صاحب منزل شود. راغفر تاکید کرد: مساله کشور ما تهدیدهای آمریکا نیست، ولی عده ای می خواهند این عنوان را مطرح کنندد، چون نان آنها در طرح تحریم هاست.

مافیای فولاد کشور را بلعیده است

گروهی به بهانه قیمت ارز مردم را غارت می‌کنند

او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه 60 درصد صادرات ما نفتی است و مابقی که غیرنفتی است میعانات گازی است که آن هم جزو زیربخش های نفتی محسوب می شود،گفت: کل صادرات غیرنفتی ما زیر پنج درصد است که آن هم فرش و مصنوعات صنعتی هست. مابقی وابسته صنایع هست. راغفر گفت: در کشور مافیای فولاد ساخته ایم و آنها مملکت را بلعیده اند. متاسفانه تصمیماتی هم که گرفته می شود حافظ منافع آنهاست.

تولید صنایع کوچک ما در اقتصاد نقشی ندارد و سهم آنها در تولید ملی زیر دو درصد هست. او گفت: در حالی که جهت توسعه صنایع کوچک الگو داریم. الگوی آن هم ایجاد خوشه های صنعتی هست. همه کشورهای اروپایی و آمریکا این الگو را اجرا کرده هست. شیوه کار این است که یک سه ضلعی دولت، دانشگاه و بنگاه اقتصادی تشکیل شود. دانشگاه نوآوری کند. دولت حمایت و بنگاه اقتصادی آن را اجرا کند. امروز تنها راهکار حمایت از تولید ملی استفاده از ظرفیت های داخلی هست. این اقتصاددان با اشاره به اینکه پیش از روی کار آمدن دولت یازدهم هفت طرح فولادی به فاصله 100 کیلومتر در استان خراسان رضوی، شرقی و غربی اجرا کرد،گفت: امروز با توجه خشکسالی همه این طرح ها زیر 20 درصد کار می کنند، آیا با این وجود در وسط کویر در یزد مجددا کارخانه فولاد احداث می شود. این نهایت بلاهت است.

یک اقتصاددان گفت: گروهی به بهانه زیاد کردن قیمت ارز کالاها را گران می‌فروشند، در حالی که این غارت اموال مردم هست. به‌نظر من، مساله مهم بحرانی در کشور ما داخلی ا

او افزود: همین امروز در اصفهان بحث این است که فولاد مبارکه از اصفهان جمع شود، چون مردم آب شرب ندارند. راغفر با بیان اینکه اقتصاد کشور امروز گرفتار مافیای واردکنندگان ماشین هست، متذکر شد: در سال 95 به میزان پنج میلیارد دلار ماشین وارد شده است هست، این در حالی است که در همین مدت تنها 5/7 میلیارد دلار ماشین آلات کشاورزی وارد شده است هست. این استاد دانشگاه گفت: اینکه گروهی به بهانه زیاد کردن قیمت ارز کالاها را گران می فروشند، این غارت اموال مردم هست. همه این افراد هم در خارج از کشور جهت خود زندگی ساخته اند. استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا با بیان اینکه چند سال است که کشور گرفتار فرار سرمایه است،تصریح کرد: مگر رشد اقتصادی ترکیه از همین سرمایه های ایرانی ها نیست.یا گرجستان که داریم آن را آباد می کنیم؟ علت این فرار سرمایه ناامنی در اقتصاد است.

او اضافه کرد: تا زمانی که بخش های نظامی در اقتصاد حضور داشته باشند، بانک ها به بخش شخصی وام نمی دهند. راغفر با بیان اینکه سرمایه اجتماعی دو وجه دارد،گفت: وجه اول ارتباط مردم با هم و دوم ارتباط مردم با حاکمیت هست. متاسفانه ما در هر دو شکست خورده ایم. در سال 95 از هر 10 هزار نفر 300 نفر زندانی شده است اند و این فاجعه است که اعتماد مردم را از بین برده است.

گروهی به بهانه قیمت ارز مردم را غارت می‌کنند

واژه های کلیدی: اعتماد | اقتصاد | اقتصاد | اقتصادی | دانشگاه | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs